Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   197     Fördelning män/kvinnor:   88%/12%
Totalt antal starter: 267 Antal spelade starter: 96
 
 

Totala resultat för Västmanlandstouren Eskilstuna 22-23

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn Klubb   Resultat   Hcp/ser   Totalt   Ser 8   Ser 7
1. Andreas Jonsson BK Glam   1830   4   1862   209   257
2. Alex Joki Stureby BK   1825   3   1849   233   243
3. Eric Thomas S:t Eriks Bowlingförening   1608   24   1800   177   194
4. Teodor Samuelsson BK Kaskad   1776   0   1776   232   201
5. Robin Noberg Stureby BK   1775   0   1775   236   210
6. Alvin Kvarnström AIK BK   1749   3   1773   269   191
7. Joakim Stål Västerås SK BK   1717   7   1773   225   188
8. Leo Ornered Stureby BK   1685   11   1773   214   235
9. Robin Hultsten BK Kaskad   1773   0   1773   200   198
10. Felix Möller Täby BwK   1679   10   1759   249   226
11. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   1563   22   1739   200   200
12. Andre Lek-Herdin Fyrishof BK   1589   17   1725   222   177
13. Rickard Bädicker BK Dunder   1509   25   1709   246   188
14. Kristoffer Strömberg BK Nobel   1596   14   1708   207   177
15. Ted Bermell Katrineholms AIK   1425   33   1689   222   196
16. Sven Strömberg BK Nobel   1414   34   1686   207   183
17. Joakim Johansson IKW/Köping BK   1595   10   1675   186   169
18. Christian Engfors BK Force   1466   26   1674   224   168
19. Jonas Emretzon S:t Eriks Bowlingförening   1521   19   1673   172   246
20. Jan Ågren Mini Arccus Club   1566   13   1670   136   169
21. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   1400   33   1664   138   167
22. Henrik Beijervall BK Glam   1585   9   1657   191   201
23. Bo Jansson BK Loket   1426   28   1650   194   171
24. Kent Halvarsson Västerås SK BK   1470   22   1646   214   216
25. Patrik Lundqvist Katrineholms AIK   1484   20   1644   154   189
26. Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK   1551   11   1639   216   224
27. Tommy Sarlin Västerås SK BK   1559   10   1639   215   234
28. Lars Fredriksson S:t Eriks Bowlingförening   1514   15   1634   174   190
28 spelare till final + 2 st högsta rena slagning + 2 från Turbo
29. Daniel Rydholm BK Arkos   1471   20   1631   174   147
30. Susanna Ahlm Bodens BS   1460   21   1628   152   190
31. Erkki Samppala BK Solid   1480   18   1624   170   199
32. Hugo Johansson IKW/Köping BK   1260   45   1620   153   162
33. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK   1561   7   1617   222   192
34. Lars Henry Persson BK Loket   1449   21   1617   189   214
35. Helen Law Lundgren Etuna Bowlingklubb   1256   45   1616   168   163
36. Andreas Bengtsson Fyrishof BK   1504   12   1600   182   212
37. Daniel Boström Fyrishof BK   1465   16   1593   159   189
38. Nicole Layrisse Sundbybergs IK   1360   29   1592   156   170
39. Ulrika Laakso BK Norden   1256   42   1592   148   162
40. Andreas Gardell BK Glam   1460   16   1588   168   188
41. Daniel Milton Zorrow Club   1302   35   1582   170   138
42. Anders Ericsson BK Norden   1266   39   1578   158   174
43. Billy Ström Fyrishof BK   1489   11   1577   267   190
44. Nicklas Odbert BK Nobel   1511   8   1575   187   200
45. Erik Fahlén BK Dunder   1345   28   1569   179   159
46. Agneta Börjesson Etuna Bowlingklubb   1377   24   1569   173   159
47. Kim Mattsson Zorrow Club   1453   14   1565   160   188
48. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   1401   20   1561   170   191
49. Rasmus Samuelsson BK Kaskad   1526   4   1558   163   236
50. Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK   1349   26   1557   169   149
51. Emil Fahlén BK Dunder   1507   6   1555   214   198
52. Niklas Edling Fyrishof BK   1438   14   1550   178   173
53. Matti Maaranen BK Nobel   1292   32   1548   127   184
54. Henrik Bennerstam S:t Eriks Bowlingförening   1202   43   1546   177   139
55. Jimmy Krell Team Enköping BK   1303   30   1543   176   161
56. Michael Wittendorff BK Kaskad   1530   1   1538   177   195
57. Michael Bjelke IKW/Köping BK   1478   7   1534   202   143
58. Kurt Simonsson Rigel BK/BENAB   1352   22   1528   150   158
59. Alfred Odbert BK Nobel   1463   8   1527   212   174
60. Jonathan Eriksson BK Norden   1487   5   1527   175   167
61. Leif Göthberg BK Nobel   1358   19   1510   172   166
62. Kim Nordin BK Triss   1454   7   1510   153   221
63. Jonny Andersson Etuna Bowlingklubb   1278   28   1502   182   163
64. Pär Fahlén BK Dunder   1385   14   1497   185   200
65. Ronnie Laakso BK Norden   1344   19   1496   200   160
66. Gustaf Bertlid BK Amiki   1308   23   1492   167   155
67. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   1324   20   1484   185   178
68. Jonas Östman S:t Eriks Bowlingförening   1264   27   1480   152   147
69. Kent Edin Etuna Bowlingklubb   1264   26   1472   102   146
70. Carina Haglund BK Brio   1109   45   1469   131   119
71. Andreas Forsgren BK Brio   1309   19   1461   202   136
72. Robin Laakso BK Norden   1314   18   1458   173   141
73. Jan Nilsson BK Nobel   1269   23   1453   153   189
74. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   1352   12   1448   129   145
75. Hanna Larsson BK Högland   1015   45   1375   115   119